Dojazd koleją do winnic w Polsce – czy jest możliwy?

Winnice w Polsce zaczynają pojawiać się w coraz większej liczbie miejsc na terenie tych województw, w których ziemia jest odpowiednia do uprawy winogron. Dzięki ich lokalizacji na terenie całego kraju z powodzeniem udaje się zwrócić uwagę na te, w przypadku których nie będzie żadnego problemu z dojazdem koleją do miejsca docelowego.

Winnice w Polsce

Różnorodność winnic w Polsce ze względu na ukształtowanie terenu wpływa na to, że znajdują się one w różnych województwach. Mają także inną powierzchnię, gdyż nie wszyscy właściciele nie mogą pozwolić sobie lub też mają chęć uprawiania wielu hektarów winogron. Nigdy też nie można mieć pewności związanej z tym, czy dany szczep tych owoców przyjmie się w konkretnej glebie. Nie brakuje więc możliwości wybrania się z wycieczką terenoznawczą do tych punktów, które znajdują się stosunkowo blisko stacji kolejowych. Takich w całej Polsce także nie brakuje, a dodatkowo jest to świetna okazja nie tylko do tego, by móc odwiedzić daną winnicę, ale także wziąć udział w degustacji. Udaje się zobaczyć, jak wygląda zrywanie winogron, czy zatrzymać się na nocleg. Właściciele w tym celu udostępniają specjalnie przygotowane obiekty lub też pole kempingowe, na którym można rozbić własny namiot i spędzić w nim określoną liczbę dni.

Dojazd koleją do winnic w kraju

W związku z rozwiniętą siecią kolejową z powodzeniem udaje się dotrzeć do tych miejsc, w których znajdują się wybrane winnice na terenie kraju – https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/podroz-szlakiem-polskich-winnic/. Jest to wygodna opcja z tego względu, że nie trzeba przejmować się tym, gdzie zostawić samochód i wygodnie można podróżować bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Pociągi są przygotowywane w taki sposób, by nie było problemów z wygodnym siedzeniem oraz ułożeniem bagażu w taki sposób, by nie zakłócał komfortu podróży. Kolej na terenie kraju jest skonstruowana w taki sposób, że pociągi mają stacje także w mniejszych miastach. Nie trzeba więc przeprowadzać skomplikowanych planów związanych z szansą wsiądzenia do jego z tych, który będzie odjeżdżał w kierunku polskiej winnicy, miejsc chętnie odwiedzanych przez coraz większe grono lokalnych turystów.

Gdzie można kupić bilet na pociąg?

Bilet kolejowy można kupić zarówno online, jak i w kasie biletowej. Dobrze jest odpowiednio wcześnie:

  • sprawdzić rozkład jazdy, który ulega zmianie co kilka miesięcy,
  • kupić bilet kolejowy na pociąg pośpieszny, by mieć gwarancję miejsca siedzącego,
  • upewnić się, które połączenie zawiera jak najmniej przesiadek,
  • mieć na uwadze to, by koszt przejazdu okazał się jak najniższy, jeśli możliwe okaże się zaplanowanie podróży w taki sposób.

Niezależnie od tego, czy wybierze się pociąg regionalny, czy pośpieszny każdorazowo składa się on z kilku wagonów. Nawet przy liniach bez obowiązkowej rezerwacji miejsc powinno się udać zająć miejsce siedzące. Zainteresowaniem podróżnych cieszy się dojazd koleją do winnic w Polsce, ponieważ z roku na rok stają się one coraz chętniej odwiedzanymi miejscami na mapie całego kraju w związku z przygotowywanymi przez właścicieli różnymi ofertami.

Polecamy także