Pociąg do Wiednia: bilet OpenEurope, dzięki któremu odkryjesz skarby miasta

pociąg do wiednia

To może być Twój pierwszy raz w Wiedniu i prawdopodobnie nie wiesz zbyt wiele o samym mieście. Ale wiesz, że aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż, potrzebujesz planu. Na szczęście mamy dla Ciebie odpowiedni bilet: Wiedeński bilet kolejowy OpenEurope za 30 euro. Z tym biletem możesz odkryć niektóre z najlepszych skarbów miasta w swoim własnym tempie i wrócić do domu, kiedy tylko zechcesz. Oto na co ten bilet jest idealny: na weekendowy wyjazd, lub dłuższy, jeśli dobrze go zaplanujesz. Oprócz korzystania z ekskluzywnych zniżek w hotelach i wypożyczalniach samochodów, dzięki temu karnetowi uzyskasz dostęp do niektórych ukrytych skarbów Wiednia.

Dzień 1: Poznaj Wiedeń z pociągu

Po otrzymaniu biletu OpenEurope Vienna, wejdź na pokład specjalnego pociągu turystycznego, aby poznać historię Wiednia. Miniesz kilka zabytków, w tym Hofburg, Pałac Schönbrunn, Operę Wiedeńską i Prater, park rozrywki, w którym możesz spróbować słynnych sznapsów w konkursie Schnappschuss. Po podróży pociągiem, zwiedzanie miasta na piechotę: odwiedź Kunsthistorisches Museum, budynek Secesji, Mysi, a następnie Rathaus i Stephansdom, kościół o światowej sławie.

Dzień 2: Odkryj kulturalne skarby miasta

Będziesz miał cały dzień na samodzielne zwiedzanie miasta i zobaczenie jego kulturalnych skarbów. Ponieważ jesteś w dużym, nowoczesnym mieście, możesz chcieć zacząć od Hofburga, siedziby austriackiej rodziny cesarskiej. Hofburg jest zabytkiem samym w sobie, ale nie przegap Muzeum Kryptograficznego wewnątrz, które jest szczególnie piękne i ma kilka wspaniałych eksponatów. Następnie zwiedzaj Nowe Miasto, architektoniczną perełkę z początku XIX wieku. Zacznij w pobliżu Stephansdom i przejdź do Landesschulzen, secesyjnego budynku, który jest warty odwiedzenia. Możesz także wybrać się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po mieście w Viennawandern, oferowaną przez jedną z wielu firm turystycznych.

Dzień 3: Wyjście na mecz piłkarski lub do opery

Będąc w Wiedniu, trzeba też pójść na mecz piłkarski lub obejrzeć operę. Na szczęście z tym biletem możesz zrobić jedno i drugie. Zacznij od meczu piłkarskiego na słynnym Ernst-Happel-Stadion. Na stadionie tym odbywają się mecze reprezentacji narodowej, ale jest on również siedzibą austriackiego klubu piłkarskiego Wiener Neusteam. Wiener Neustadt ma świetną scenę gastronomiczną, więc po meczu sprawdź restauracje w mieście. W mieście znajduje się również targ na świeżym powietrzu, który jest otwarty w weekendy, więc jeśli masz czas, zatrzymaj się, aby się rozejrzeć. nym, ale jeśli użyjesz tego biletu, możesz wejść za darmo. Gegenwart jest wypełniony pięknymi rzeźbami i dziełami sztuki. Ponadto muzeum posiada dużą kolekcję flory z całego świata, w tym konserwatorium z ponad 1000 gatunków roślin. Ten bilet jest idealny dla osób, które chcą poznać kulturalne skarby miasta, spróbować wiedeńskiej kuchni, odwiedzić ogród botaniczny i zwiedzić miasto.

Polecamy także