Jak zachowywać się w pociągu?

Podróżowanie pociągiem może być nieprzyjemnym doświadczeniem. Ludzie wpatrują się w ciebie, często z dziwnym wyrazem twarzy, ponieważ prawdopodobnie zastanawiają się, jakie dziwne stworzenie właśnie wsiadło do ich pociągu. Ale nie ma potrzeby czuć się niekomfortowo. Aby uczynić swoją podróż tak przyjemną, jak to tylko możliwe, oto kilka rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić podczas dojeżdżania pociągiem:

Nie używaj telefonu

Chociaż miło jest móc ponownie połączyć się z bliskimi, możesz wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego „Ludzie, którzy często kontaktują się z innymi, są narażeni na przecenianie swoich możliwości radzenia sobie ze stresem. Może to być niebezpieczne, jeśli osoba ta jest zaangażowana w niebezpieczną sytuację.” Innymi słowy, kiedy podróżujesz, musisz odłączyć się od wszystkiego i wszystkich. Jedno z badań wykazało, że ciągłe sprawdzanie mediów społecznościowych może być faktycznie złe dla zdrowia psychicznego kogoś, kto podróżuje poza krajem. Ciągłe powiadomienia i przewijanie mediów społecznościowych może spowodować, że osoba zapomni o pięknych rzeczach w swoim otoczeniu lub w swoim życiu. Zamiast tego możesz skończyć myśleć o tym, co dzieje się w domu, co może spowodować, że poczujesz tęsknotę za domem lub staniesz się zestresowany.

Nie jedz

Niestety, nikt nie będzie pod wrażeniem, jeśli zdecydujesz się jeść, gdy jesteś w pociągu. Będziesz pachniał jedzeniem i nie ma w tym nic miłego. Trzymaj się wody i zdrowych przekąsek, takich jak batony granola i owoce. Nie chcesz zakłócić swojego trawienia ani przybrać na wadze. Jeśli nie czujesz się dobrze i musisz wziąć leki, upewnij się, że przyjmujesz je z wodą przed jedzeniem.

Nie prowadź głośnej rozmowy

Siedzenie w ciszy z kimś obok ciebie, podczas gdy oni czytają książkę lub śpią, jest miłe. Możesz prowadzić rozmowę z kimś obok, ale nie wtedy, gdy osoba obok ciebie czyta lub śpi. Jeśli masz ochotę na pogawędkę, wybierz inną trasę. Rozmowa przez telefon lub przez głośnik, gdy jesteś w cichym samochodzie, również nie jest dobrym pomysłem.

Bądź świadomy swojego otoczenia, aby nie przeszkadzać innym

Jeśli musisz się umyć lub zmienić ubranie, upewnij się, że robisz to w cichym wagonie lub na peronie. Choćbyś chciał to zrobić jak najszybciej, powinieneś poczekać, aż pociąg będzie w ruchu, aby ludzie mogli w pełni korzystać z jego możliwości.

Polecamy także