Najpiękniejsze plaże w Polsce – o jakich miejscach warto wiedzieć?

najpiękniejsze plaże w polsce

Być może Polska nie kojarzy się z rajskimi plażami i błękitnymi falami. Nie oznacza to jednak, że w naszym kraju nie ma urokliwych, pięknych wybrzeży. Wręcz przeciwnie, praktyka pokazuje, że w Polsce również można znaleźć piękne plaże, które zachwycają odwiedzających –  i Polaków, i cudzoziemców – pięknem natury oraz niepowtarzalnym klimatem. Nie ulega wątpliwościom, że Polska również posiada wiele pięknych plaż w Europie, choć może różnią się one nieco swoim klimatem od wybrzeży śródziemnomorskich czy atlantyckich.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ warto mieć na uwadze, że dużą część z tych urokliwych miejsc jest stosunkowo łatwo dostępna – a to wszystko dzięki nowoczesnej sieci kolejowej, która sprawia, ze podróżowanie stało się w ostatnich latach wygodne i ekologiczne.

Jakie są najpiękniejsze plaże w Polsce?

Do znanych plaż znajdujących się na terenie Polski można zaliczyć między innymi plażę w Sopocie. Znajduje się ona nad Morzem Bałtyckim i przyciąga tysiące turystów każdego roku – jest to możliwe między innymi z powodu najdłuższych drewnianych molo w Europie. Sopot ma plażę, która słynie z tego, że jest miejscem wręcz idealnym do opalania się oraz wielogodzinnych kąpieli.

Kolejnym ciekawym miejscem w Polsce, które zdecydowanie powinien odwiedzić każdy, kto poszukuje sposobu na letni relaks na plaży, jest Hel. Ten niewielki półwysep położony na północy Polski jest znany z powodu swoich malowniczych wydm oraz bezpośredniego sąsiedztwa Morza Bałtyckiego. To jeszcze nie wszystko, ponieważ warto mieć na uwadze, że w okolicy znajduje się Rezerwat Przyrody Mewia Łacha – raj dla miłośników europejskiej flory i fauny. Wejdź na https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/najlepsze-i-najpiekniejsze-plaze-w-polsce-gdzie-jechac-nad-morze/, aby dowiedzieć się więcej.

Plaża to nie tylko piasek

Oczywiście, musisz mieć na uwadze, że piękne plaże to nie tylko woda, piasek i muszle. Wręcz przeciwnie, wciąż trzeba pamiętać o takich atrakcjach jak na przykład restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz kluby nocne. Łatwo dotrzeć w te miejsca, jeśli weźmiemy pod uwagę nowoczesny system komunikacji:

  • autobusowej – w obrębie miast,
  • kolejowej – między miastami a morskim wybrzeżem.

Polecamy także